Kelionės

 

Kelionė Švento Jokūbo keliu

 

Pasaulyje yra keletas kelių, kurie traukia keliautojus iš skirtingų kraštų ir priklausančius skirtingoms religinėms srovėms. Vienas iš pačių svarbiausių ir žinomiausių - šv. Jokūbo kelias, kertantis skersai visą Ispaniją, per Pirėnų kalnus, ir pasibaigiantis ties Atlantu.

Šios tradicijos pradžia siekia keltų piligrimų laikus. Keliautojai sekdavo paskui saulę iki pat tos vietos, kur ji kas vakarą numirdavo už horizonto, Atlanto vandenyno bangose. Tai buvo mirties ir atgimimo iniciacijos kelionė. Vėliau šį kelią perėmė krikščionys, jis vedė ten, kur, kaip teigiama, buvo rasti šv. Jokūbo palaikai, į Santiago de Compostela miestą.
Greitai jis tapo ašimi, jungiančia ir vienijančia Europą.
Mūsų laikais šv. Jokūbo kelias yra tarsi energijos tunelis, apimantis visą Via Lactea kelią, kuriuo kasmet praeina šimtai tūkstančių piligrimų.

 

 

 

Keliauvau šv. Jokūbo keliu nuo Portugalijo ir su būsimaisiais piligrimais galiu pasidalinti pačiais įvairiausiais savo atradimais: nuo svarbiausių praktinių, žemiškų dalykų iki mistinių patyrimų, to ką teko patirti patčiai, einant šv. Jokūbo keliu.